THE HOPE GOSPEL SINGERS and BAND (THGSaB)

Svoj vznik datujú od roku 1999. Vystriedalo sa v ňom niekoľko generácii spevákov a inštrumentalistov (Peter Preložník, Stano Počaji, Juraj Gergely, Tibor Borský, Ikena Omeje, Ľuboš Šramek, Štefan Bugala, Juraj Gregorík, Reik Rothenstein, Martin Ďurdina, Michal Motýľ, Michal Ragáč, Jakub Hittrich), ktorí sa podpísali pod desiatky koncertov a zanechali nezameniteľný zvuk i pocit! Súčasných 16 spevákov sprevádza kvarteto: Ľubo Šramo, Vilo Šandor, Adam Hudec a Stano Počaji.

The Hope Gospel Singers and Band spolupracoval s radom ďalších renomovaných umelcov: s Vašom Patejdlom, Zuzanou Suchánkovou (album „Spiritual Way“), s výraznou osobnosťou slovenského džezu Petrom Lipom, Pavlom Bodnárom, Sisou Sklovskou, Katarínou Hasprovou, Jánom Slezákom, Petrom Adamovom, Ľudmilou Trenklerovou, Ottom Kollmannom, Marianom Kachútom, Máriou Čírovou a inými.

Spievajú:

 • Kristína Pikus
 • Zuzana Gedaiová
 • Soňa Jančiková
 • Karina Loudová
 • Monika Šimková
 • Lucia Korenková
 • Kristína Smetanová
 • Laura Polónyová
 • Peter Minarčik
 • Janko Hill
 • Viliam Šandor a.h.

 • Hosťujúca sólistka: americká speváčka Donna Mihaylova

 • Kapela: István Bertók - kláves, Marek Mečiar - kláves, basová gitara, Ján Lau - bicie


 • Koncerty, vystúpenia, festivaly

  The Hope Gospel Singers and Band účinkovali na festivaloch Ad Una Corda, Lumen, Spirituálové augustové večery, Hudobná topoľčianska jeseň, na koncerte pre Haiti, Miss 2010, na benefičnom koncerte pre Japonsko, na mnohých samostatných koncertoch, benefíciách, alebo rôznych kultúrnych a spoločenských udalostiach. Spolupracovali na projektoch ako Proglas, rocková opera Matúš Čák Trenčiansky a oratórium Cyril a Metod, všetko z autorskej dielne Horňák – Hevier.

  Ako vokalisti pravidelne spolupracujú pri nahrávkach k Disneyho rozprávkam (Kráska a zviera, Mappet show, Popoluška, Aladin, ...).
  Spolupracovali aj na televíznom projekte Legendy popu na STV, účinkovali v Modrom z neba na TV Markíza.
  V máji 2010 absolvovali úspešné koncertné turné v Južnej Kórei.

  Vydali dva albumy „There is a God“ a „God is able“.

  Continental Ministries Slovakia

  CMS je občianske združenie, ktoré od roku 1997 veľmi intenzívne pôsobí na poli vzdelávania mladých amatérskych talentovaných hudobníkov, spevákov a tanečníkov.

  Zameriava sa na prácu s deťmi (KIDS Continentals), tínedžermi (YOUNG Continentals), mládežníkmi (Continental SINGERS) a vekovou kategóriou od 18 do 55 rokov (ENCORE Continentals).

  Cieľom CMS je motivovať, vychovávať a viesť nielen k láske k umeniu, ale i k hlbokým morálnym a ľudským hodnotám, postaveným na biblických princípoch. Za desať rokov svojej existencie CMS vychoval viac ako 200 hudobníkov, spevákov a tanečníkov.

  Odohrali 180 samostatných koncertov u nás i v zahraničí. Vydali 12 titulov na CD a MC.

  Spolupracovali s Vašom Patejdlom, Zuzanou Suchánkovou, Katarínou Hasprovou a PP Jazz Quintetom.

  Iveta Weis Viskupová

  Iveta Weis Viskupová

  umelecká vedúca a dirigentka

  Zbormajsterka Iveta Weis Viskupová je pedagogičkou zborového dirigovania na Konzervatóriu v Bratislave. Od roku 2004 lektoruje v European Academy for Culture and Arts (Holandsko). V roku 2005 bola asistentkou hlavnej zbormajsterky Slovenského filharmonického zboru, s ktorým absolvovala prestížny festival Koorbienale v Haarleme, kde pod taktovkou A. Kontarskeho participovali na uvedení unikátneho diela A. Zimmermanna Requiem for a young poet. Od septembra 2006 je zbormajsterkou univerzitného speváckeho zboru TECHNIK, s ktorým pravidelne koncertuje u nás i v zahraničí, kde okrem svetového repertoáru s obľubou uvádza premiéry slovenských autorov (Ľ. Bernáth, M. Krajčí, M. Tóth, P.Martinček, N. Bodnár). So zmiešaným zborom Konzervatória sa na pôde Slovenskej filharmónie a Slovenského rozhlasu podieľala na uvedení diel slovenského autora J. L. Bellu. V opernom štúdiu Konzervatória naštudovala a dirigovala opery B. Urbanec: Tanec nad plačom a J. Hayden: Svet na mesiaci, G. F. Händel: Xerxes, P.I.Čajkovský: Jolanta. Od marca 2013 pracuje s Komorným zborom Konzervatória v Bratislave.

  Hosťovala na Novej Scéne, kde hudobne naštudovala a dirigovala muzikály Kráľ Dávid, Krysař. Ďalej spolupracovala na muzikáloch Bambi, Jozef, Stretnutie svetov, na rockovej opere Matúš Čák Trenčiansky a scénickom oratóriu Cyril a Metod.

  Spolupracovala s viacerými umelcami a umeleckými telesami u nás i v zahraničí (A. Kontarski, R. Štúr, T. Hanus, T. Heider, M. Krajčí, Oliver Dohnanyi, Dmitrij Hvorostovskij, Otokar Klein, Dušan Jarjabek, Helga Varga Bach, Tomáš Šelc, R. Kenoly, Bobby McFerrin, Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Solamente naturali, Štátny komorný orchester Žilina, Komorný orchester ZOE a ďalší).

  Od roku 1993 spolupracuje s Continental Singers International (USA) a Continental Ministries Europe /CME/ (Holandsko), s ktorými absolvovala osem európskych turné po viac ako 20 krajinách. Na podnet CME založila slovenskú divíziu Continental Ministries Slovakia, ktorej je výkonnou riaditeľkou. Organizuje vzdelávacie programy pre amatérskych i profesionálnych umelcov. Výrazným spôsobom sa podieľa na rozvoji gospelovej hudby na Slovensku.

  Ľubomír Šramo

  Ľubomír Šramo

  klávesové nástroje

  • od svojich 6 rokov pôsobí ako organista/klavirista v rôznych cirkevných spoločenstvách a spevokoloch
  • v rokoch 1989 až 1995 pôsobil v skupine Kontakt pod vedením dirigentky Ivety Viskupovej
  • v rokoch 1995 až 2002 viedol vlastnú kapelu Attack, kde komponoval a aranžoval piesne, spieval a hral na klávesových nástrojoch. Kapela vydala v roku 2001 album Konečne
  • podieľal sa na nahrávkach niekoľkých kresťanských umelcov (Erik, Talitha Kumi, Arwen Thalion, Mládežnícky spevokol BJB, JAS, Kontakt)
  • od roku 2005 pôsobí ako klávesista v skupine Nexus (Postmen Band)
  • od roku 2009 pôsobí ako klavirista v The Hope Gospel Singers and Band